Microsoft 365 Destek Sonu

Microsoft Office 365, Office 2019 ve Office 2016 bağlantı hizmetlerine desteği sona erdi.

Microsoft 365

10 Ekim 2023’ten itibaren, Microsoft 365 hizmetlerinde yapılan iyileştirmeler ile artık Office 2019 ve Office 2016 sürümleriyle bağlantı desteğini sona erdirdi. Bu nedenle kullanıcılar performans ve güvenlik sorunları ile karşılaşabilirler. Bu hizmetler kullanıcılar da verimlilik ve üretkenlikte bir düşüşe yol açabilir.

Microsoft 365 hizmetlerine bağlanmak için eski Office sürümleri desteklenmeyecek.

Eski Office sürümleri Microsoft 365 hizmetlerine hâlâ bağlanabiliyor olabilir ancak bu bağlantı desteklenmemektedir.

Pratik anlamda bunun anlamı, eski Office sürümlerinin Microsoft 365 hizmetlerinin en son işlevlerini ve özelliklerini kullanamayabileceğidir. Ayrıca zamanla bu eski sürümler, Microsoft 365 hizmetlerini kullanırken başka beklenmeyen performans veya güvenilirlik sorunlarıyla da karşılaşabilir. Bunun nedeni, Microsoft 365 hizmetlerinde iyileştirmeler yaparken bu eski Office sürümlerini dikkate almamaları veya bunlarla test etmemeleridir.

Bu nedenle, Microsoft 365 hizmetlerini kullanırken en iyi deneyimi sağlamak için eski Office sürümlerini Microsoft 365 hizmetlerine bağlanmayı destekleyen sürümlere geçiş yapmanızı kesinlikle öneririz. Eski Office kullanıcılarını, Kurumlar için Microsoft 365 Uygulamaları gibi bir abonelik sürümüne yükseltmenizi öneririz. Office istemcisinin en güncel abonelik sürümleri her zaman Microsoft 365 hizmetlerine bağlanarak desteklenir.

Yeni sürümlere geçiş yaparken veri kayıplarını yol açmamak, sorunsuz bir geçiş süreci, doğru uygun sürümü seçmenize yardımcı olup taşıma kolaylığını sizlere sağlıyoruz. Yardıma ihtiyacınız varsa veya geçiş süreciyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.