SEO ve ADS Danışmanlığı

SEO yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) bir web sitesi ile ilgili (Google, Yandex vb.) arama motorlarında kendisiyle alakalı kelime öbeklerinde daha yüksek sıralar alması için yapılan çalışmaların bütününe denir. SEO çalışmalarındaki ana amaç çalışma yapılan kurumsal web sitenizin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde ederek daha fazla organik trafik kazanmasıdır. Kurumsal SEO çalışmaları ile hedef kitlenize ulaşabilir, ziyaretçi sayılarınızı, ziyaretçi kalitenizi, marka algınızı ve bunların doğal sonucu olarak işletmenizin cirosunu arttırabilirsiniz.

SEO çalışmalarını başkaları adına sürdürürken verilen hizmete SEO danışmanlığı, bu çalışmayı sürdüren profesyonel bireylere de SEO danışmanı ya da SEO uzmanı olarak adlandırabiliriz.

Her işletmenin kendine özgü potansiyel müşteri edinme veya daha fazla ürün satma yöntemleri vardır. Dijital pazarlamada uygulanan yöntemlerin kralı; SEO yani Arama Motoru Optimizasyonudur. İşletmenizin belirli bir zaman içinde büyümesine katkı sağlayan ve inanılmaz derecede önemli olan SEO, rekabet ortamında zorlanan pek çok işletme için çıkış yolu olabilir.

Sizde artık Kobi Digital Ofix SEO Danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak kurumsal web sitenizin görünürlük, bilinirlik ve organik trafiğini arttırabilir, site sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

ŞİMDİ MARKANIZI YÜKSELTME ZAMANI!

SEO Danışmanlık hizmeti başlangıcında gerçekleştirdiğimiz kapsamlı analizlerle SEO açısından önemli ve kritik eksiklikleri tespit etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda müşterilerinize ve site ziyaretçilerinize fayda sağlayacak gerekli optimizasyon işlemlerini yaparak işletmenizi ileriye taşıyacak hamleler yapıyoruz. İşletmenize fayda sağlayacak içerikler üretip sattığınız ürün veya hizmeti tanıtan çalışmalar üretiyoruz.

 

Kobi Digital Ofix SEO Danışmanlığı olarak SEO çalışmalarımız her zaman Google yönergelerine uygun ve ziyaretçi odaklı planlanmakta ve uygulanmaktadır. Geliştirdiğimiz stratejiler kısa ve uzun sürede kazanılan sıralama başarısının korumasını sağlamaktadır.

SEO danışmanlığı ya da SEO hizmetinin temel amacının kurumsal web sitenize ait organik trafiği gözle görülür oranda artırmak olarak belirtebiliriz. Organik trafiğin ve ziyaretçilerin artması ile doğal olarak satışlarınızdaki grafik de yükselecektir. SEO danışmanlığı işletmenize bu amacı sağlamak için veriler profesyonel bir destektir.

SEO Danışmanlığı altında verdiğimiz başlıca hizmetler:

Site Analizi – Araştırma Süreci

Kobi Digital Ofix SEO Danışmanlığı hizmetine kapsamlı araştırma ve site analiz çalışmaları ile başlıyoruz. Bu zaman içinde hem içinde bulunduğunuz sektörü tanımayı hem de kurumsal web sitenizin SEO odaklı eksikliklerini tespit etmeyi hedefliyoruz. Bu dönem içinde markanızı, sattığınız ürünleri veya hizmeti tanıyarak rakiplerinizi, hedef kitlenizin davranışlarını ve bulunduğunuz sektörü anlamaya çalışıyoruz. Bu sayede markanızın pazarlama süreçlerinde daha aktif rol oynayabiliyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

SEO işlemleri arasında sıkça duyacağınız terimlerden biri anahtar kelimedir. Anahtar kelimeler bir web sayfasının içeriğini özetleyen kelime veya kelime öbeğidir. Uygun arama sorgularında arama motoru tarafından web sayfanızın bulunmasını ve kullanıcıya sunulmasını sağlar. Anahtar kelimeler SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Reklamcılığı) kavramlarının temel taşı ve başlangıcıdır. Doğru anahtar kelime kullanımı sayesinde kalite puanınız yükselir, organik sıralamalarda üst sıralara tırmanır, hatta daha yüksek dönüşüm oranları elde edebilirsiniz.

Kobi Digital Ofix SEO Danışmalığı ile Anahtar kelimeleriniz analiz edilir ve raporlanır. Site ve sitenize katkıda bulunacak anahtar kelimeler üzerinden geliştirmeler yapılır ve SEO optimizasyonunuz güncellenir.

Rakip Analizi

Yeni bir girişimde bulunmadan önce pazardaki benzer veya aynı işlemleri yapan firmaları incelemek oluşturmak istediğiniz stratejiniz için önemlidir. İyi bir rakip analizi sayesinde mevcuttaki kendi durumunuzu ve rakiplerinizin güçlü ve zayıf noktalarını tespit edebilirsiniz. Yapılan bu tespit ve analizler sayesinden ileriye dönük neler yapabileceğinizle ilgili bilgi sahibi olursunuz. Her zaman bir adım önde olmak için düzenli ve kapsamlı bir rekabet analizi yapmak son derece önemlidir.

Kobi Digital SEO Danışmanlığı olarak rakiplerinizin neleri doğru yaptığını veya yapmadığını bir araya getirerek sizin için fırsatları belirlemekte yardımcı olur. Sitenizin, markanızın, ürün veya hizmetinizin nasıl öne çıkabileceğine karar verip uygulamanızı sağlar.

Site Optimizasyonu

Başarılı bir SEO çalışması yapabilmek için öncelikle çalışma yapılacak kurumsal web sitesinin altyapısını tamamıyla SEO uyumlu hale getirmek gerek. Site optimizasyon planlaması esnasında web sitesinin tasarım kodlarından, URL yapısına kadar birçok nokta gözden geçirilmeli ve analizi yapılmalıdır. Öncelikle arama motorlarının beklentilerini teknik anlamda karşıladıktan sonra teknik optimizasyon süreçlerini gerçekleştirmekte, kullanıcı deneyimi ve performans odaklı geliştirmeler ile sürece devam etmekteyiz.

Raporlama

Raporlama işlemi SEO çalışmalarının başarıya ulaşabilmesi için oldukça önem taşımaktadır. Rakip analizlerini doğru okumak, anahtar kelime sıralamalarındaki pozisyon değişimlerini doğru izlemek ve bütçenizi doğru alanlarda kullanmak oldukça değerlidir.

SEO Nedir?

SEO kullanımındaki amaç siteye trafik artırmak değil, doğru ve hedef ziyaretçi kitlesini siteye yönlendirmek olmalıdır. SEO ile arama motoru sonuç sayfasında üst sıralarda yer almak ve arama motoru algoritmalarına odaklanan bir pazarlama stratejisi geliştirmektir.

Günümüzde uygulanan modern içerik pazarlamasının önemli ve ayrılmaz bir parçası haline gelen SEO’nun en güzel yanı, potansiyel müşterileri doğrudan sitenize yönlendirmesi ve ‘’ücretsiz’’ organik trafik oluşturmasıdır.

SEO hedef kitlenizin bir ürün veya hizmet ararken kullandığı anahtar kelimeler için üst sıralarda kalmanıza yarayacak teknikler içerir.

SEO; hedef kitlenizin sitenizi bulmasında yardımcı ve yönlendirici olur.

Hemen formu doldurun! En kısa sürede iletişime geçelim.

Formdaki bilgileri girerek Gönder butonuna tıklayın. Temsilcimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

  • Bu işlem tamamen ücretsizdir.
  • İhtiyaçlarınızı belirleyip size özel teklifimizi dinleyebilirsiniz.